Používané materiály na výrobu venušiných guličiek

Venušine guličky sú vyrábané z rôznych zdravotne nezávadných materiálov. Všetky výrobky sú zhotovené tak, aby boli v prvom rade bezpečné pre používateľa. Takže pri dodržiavaní základných hygienických princípov je bezpečnosť zaručená.

Na výrobu venušiných guličiek sa používa kov, medicínsky silikón alebo plast. Výber materiálu, z ktorého sú guličky vyrobené je vecou vkusu. Každému môže vyhovovať niečo iné. Vo všeobecnosti však platí, že plastové a silikónové venušine guličky nevydávajú tak hlasné zvuky ako tie kovové. Preto väčšina zákazníkov siahne práve po nich.

Pozor na hygienu

Pri výbere by ste si mali dať pozor na samotné zhotovenie guličiek. Tie lacnejšie majú zväčša šnúrku vyrobenú z látky alebo iného savého materiálu. Pri nedodržaní 100% hygieny sa môžu v tejto šnúrke udržať baktérie, ktoré citlivejšej dáme nemusia spraviť zrovna dobre. To isté platí, ak je šnúrka na guličkách uchytená tak, že je prevlečená cez guličku.

Ďalším častým problémom z hľadiska hygieny sú rôzne ryhy, ornamenty a záhyby (napríklad vyryté srdiečko a pod.), pomocou ktorých sa výrobca snaží vytvoriť na pohľad krajšie guličky. Nedajte sa však zmiasť. Guličky máte zavedené vo vagíne, nevidíte ich, preto je vlastne úplne jedno, ako vyzerajú.

Preto je lepšie siahnuť radšej po silikónových guličkách, ktoré sú jednoliate a potenciálne baktéria sa nemajú kde "skryť". Sú síce drahšie, avšak s cenovou maximálne do 20 €. Za zvýšenú hygienu to určite stojí.
 
Kúpiť venušine guličky »

Layla Tulipano Silikónová gulička fialová 55 g

9,90 €

Detail

FSoG Tighten and Tense silikónové venušine guličky

24,90 €

Detail

Kegel tréningová sada venušiných guličiek pre pokročilé 2 ks - citróniky

26,90 €

Detail

Viac venušinych guličiek