Kegelove cvičenia

Kegelove cvičenie vzniklo už v 19. storočí. Jeho prvotným účelom bolo upraviť drobné anatomické odchýlky, ktoré vznikli pôrodom. V súčasnosti sa používa aj ako prevencia proti postupnému ochabnutiu svalstva tzv. panvového dna. Kegelove cvičenie je navrhnuté tak, aby precvičovalo všetky potrebné svaly panvového dna. Teraz sa pozrieme na základné cviky.

Kegelove cvičenie funguje na jednoduchom princípe. Na princípe sťahovania zvieracích svalov. To sú tie svaly, ktoré zadržiavajú moč v močovom mechúre. Cvik je potrebné vykonávať s prázdnym močovým mechúrom.
 
 • Stiahnite zvieracie svaly najpevnejšie ako môžete po dobu aspoň 6-8 sekúnd. Tento cvik opakujte 10krát trikrát denne.
   
 • Pokrčte jednu nohu. Uchopíme ju pod kolenom a pritiahneme stehno k hrudníku. Výdrž. Späť do základného postoja. Opakovanie druhou nohou.
   
 • Ľahnite si na chrbát, pokrčte nohy v kolenách a natiahnite ruky. Pomaly bez švihu si sadnite tak, aby ste si položili dlane na kolená. Sadáme si s výdychom.
   
 • Ležte na chrbte. Upažte ruky. Nohy pokrčte v kolenách polohujete striedavo na jednu a potom na druhú stranu. Výdych s položením nôh na podložku.
   
 • Ľah na bruchu. Jednu nohu pokrčíme v kolene. Následne vytočíme koleno von a nohu posúvame po podložke tak, aby sa koleno dostalo na úroveň pásu. Zadoček sa nám nesmie vysúvať na hor.
   
Kegelove cvičenia sú taktiež prispôsobené aj pre mužov. Sú hlavne určené pre mužov, ktorí dlhšie nemali pohlavný styk. Po určitej dobe začnú svaly strácať svoje prirodzené vlastnosti a môže nastať problém. O stave týchto svalov sa môžete presvedčiť aj sami. Hneď na začiatku močenia prerušte prúd moču vedome, S týmto úkonom by ste nemali mať najmenší problém. Ak problém nastane je potrebné začať s Kegelovým cvičením.           
     
Kegelové cvičenie pre mužov prebieha rovnako ako u žien. Teda je potrebné zadržať zvieracie svaly po dobu aspoň 10 sekúnd a potom uvoľniť. Tento cvik opakujeme aspoň 10krát trikrát denne. Preventívnym cvičením sa vyhnete veľkému množstvu nepríjemností.
 
Kúpiť venušine guličky »

Kegel tréningová sada venušiných guličiek pre pokročilé 2 ks - citróniky

26,90 €

Detail

Nabíjateľné silikónové vibračné vajíčko / venušine guličky Kegel Ball Advanced

44,90 €

Detail

Gvibe Geisha Balls 3 sada venušiných guličiek

39,90 €

Detail

Viac venušinych guličiek